Alaçatı Kına Organizasyonu ve Mekanları

Alaçatı Kına Organizasyonu ve Mekanları İzmir Organizasyon

Alaçatı Kına Organizasyonu ve Mekanları

Alaçatı, İzmir’in Çeşme ilçesinde bulunan bir mahalledir. Ege Denizi’ne kıyısı olan bu güzel tatil beldesi, son birkaç yıldır herkes tarafından biliniyor. her mevsim tercih ediliyor. Tatil için gelenlerin yanı sıra Alaçatı’ya yalnızca organizasyon gerçekleştirmek için gelenler bile var. Bu organizasyonların başında da kına gecesi organizasyonları geliyor. İzmir Organizasyon firması olarak Alaçatı kına organizasyonu ve mekanları , Alaçatı kına organizasyon gelenekleri ve Alaçatı organizasyon hizmetleri ile ilgili merak ettiklerinizi sizler için bir araya getirdik.

Alaçatı Kına Gecesi Organizasyonu ve Kına Gecesi Adetleri

Alaçatı İzmir’e bağlı olan Çeşme ilçesinin bir mahallesi. Ancak mahalleden çok daha büyük bir kültüre ve organizasyon mekanlarına sahip. Kısacası bir Ege Bölgesi kına geleneğine dahil olmak isterseniz, Alaçatı kına gecesi organizasyonu alternatifiniz olabilir.

Ege Bölgesi’ne bağlı bir mahalle olan Alaçatı’ya, nüfus mübadelesi sonrası Arnavut ve Boşnak kültürleri de hakim olmuş. Farklı kültürlerin muhteşem harmonisini Alaçatı’da ve İzmir’in her yerinde görebilmeniz mümkün. Alaçatı’da tüm Ege Bölgesi’nde olduğu gibi kına organizasyonu ve kına geceleri de tüm enerjisiyle eğlenceli bir şekilde kutlanıyor. Bölgede, kına yemekleri, geleneksel kına kostümleri, kaftanları ve bindallıları, kınada yapılan danslar ve nedime gösterileri, kına ikramları ve hediyelikleri gibi pek çok kına adeti var.

Alaçatı kına organizasyon adetlerinde en çok dikkat çeken gösterilerden biri ‘testi kırma adeti’. İçi şeker, çikolata ve kağıt parayla dolu testiyi omzunda tutarak, damadın etrafında müzik eşliğinde dans eden gelin, dansın sonunda veya ortalarında testiyi yere atar ve kırar. İçinden dökülen şekerler, çikolatalar ve paralar da davetli küçük misafirler tarafından yerden toplanır. Kına testisi kırma adeti, mutlu, huzurlu ve bereketli bir beraberliği temsil ediyor. Kulağa oldukça hoş geliyor olsa da, Alaçatı kına gecesi organizasyonlarından birinde bizzat tanık olduğunuzda çok keyif alacaksınız.

Alaçatı Kına Organizasyonu ve Mekanları

Eşsiz manzarası, Ege Denizi’nin muhteşem denizi, serin havası, taş evleri, Arnavut kaldırımları, eğlence mekanları, muhteşem plajları ve eğlenceli aktiviteleriyle, Alaçatı Türkiye’nin bir cennet beldesi. Durum böyle olunca Alaçatı’nın hem yerel halkı hem de tarafından, hem de Türkiye’nin dört bir yanından gelen insanlar, kına gecesi organizasyonu için Alaçatı mekanlarını tercih ediyorlar. Bizler de İzmir Organizasyon firması olarak Alaçatı kına organizasyonu ve mekanları için farklı alternatifler belirledik. Kına organizasyonlarınız için kına tahtı kiralama, nedime temini, kına ikramları ve hediyelikleri, dans gösterileri, ses sistemi kiralama, fasıl ekibi temini ve aklınıza gelen tüm kına organizasyon hizmetlerini kına organizasyonlarınız için veriyoruz. Alaçatı kına organizasyonu ve mekanları, Alaçatı kına organizasyon hizmetleri, Alaçatı kına organizasyon konseptleri ve fiyatları ile ilgili, firmamızın organizasyon sorumlularından bilgi alabilirsiniz.

Bookmark the permalink.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir