Nedime Temini

Nedime Temini İzmir Organizasyon

Nedime Temini

Gelenek ve göreneklerimizden esinlenerek kutladığımız kına gecesi organizasyonlarında, adetlerimizden ödün vermeyerek birçok etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bu adetlerden biri ise, hem adetlerimizi yaşatıyor, hem de bu özel günde gelin adayımızın her an yanı başında bulunuyor, tüm gün ona eşlik ediyor. Kına organizasyonu dediğimizde ilk akla gelen nedime temini hizmeti.

İzmir Organizasyon firması olarak, kına organizasyonu gibi birçok organizasyon alanında edindiğimiz tecrübeye dayanarak, sizlerin bu özel gününü profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışımızla baştan sona taçlandırıyoruz. Bu güne özel olarak temin ettiğimiz profesyonel nedimelerimiz de, kına organizasyonunuzun kusursuz geçmesi için, tüm gün sizinle olacaklar.

Nedime Nedir, Nedime Temini Hizmeti Nedir?

Nedime, saraylarda soylu kadınlara eşlik ve arkadaşlık eden, onlara yardımcı olan eğitimli kişiler anlamına gelir. Günümüzde ise, kına gecesi organizasyonu ve düğün organizasyonu gibi etkinliklerde tercih ediliyor. Şüphesiz ki kına gecesi organizasyonu, gelin adaylarımızın en mutlu en heyecanlı günlerinden biri olacak. Bu büyük günün heyecanıyla adetler, gelenek, görenek, organizasyon takvimi, etkinlik programı, kına yakma seremonisi ve daha bir sürü şey unutulabilir elbette. Nedimeler de işte tam da burada bu özel gününüzde size yardımcı oluyorlar. Eliniz, ayağınız, kolunuz oluyor, tüm işlerinize koşturuyorlar. İşinin ehli, deneyimli ve profesyonel nedimelerimiz, siz değerli gelin adayımızı bu günün ve gecenin prensesi ilan ediyor, organizasyon boyunca yanı başınızda kalıyorlar.

Nedimenin Görevleri Nelerdir?

 • Nedime, kına organizasyonu boyunca gelinin yanından ayrılmaz.
 • Gelinin kıyafet, saç ve makyajının düzeniyle ilgilenir geline yardımcı olur.
 • Gelinin yiyecek ve içecek ihtiyaçları ile nedimeler ilgilenir.
 • Organizasyon mekanına girmeden önce, mekana giriş için yapılacak dans kareografisi ile ilgili geline eğitim verir. Mekana nedimeler ve gelinin birlikte dans ettikleri bir gösteri ile başlanır.
 • Gelin kına tahtında otururken, nedimeler de gelinin yanı başında yer alırlar.
 • Gelinin tüm özel ihtiyaçları ve istekleri ile yakından ilgilenir, gelinin sözcüsü olurlar.
 • Program takvimi konusunda gelini bilgilendirirler.
 • Nedimeler, aynı zamanda programı yönetmekle de sorumludurlar.
 • Nedimeler, kına yakma seremonisi sırasında, kınanın hazırlanması, kına tepsisinde sunulması, davetlilere mumların ve hediyelerin dağıtılması gibi görevleri vardır.
 • Kına yakma seremonisini, aileden bir büyük ile gerçekleştiren kişi nedimedir. Kına organizasyon tecrübesi ile, kına yakma seremonisini yürütür, kusursuz olması için, bilmeyen kişileri bilgilendirir.
 • Nedimeler, sürpriz aktivite ve etkinliklere davetlileri çağırır, onları bilgilendirir.
 • Kına gecesinin en güzel dans gösterilerinden birini gerçekleştirirler. Geleneksel kına organizasyonu dansını yapar, izleyicileri eğlendirirler.
Bookmark the permalink.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir