Simge’nin Kına Gecesi Organizasyonu

Simge'nin Kına Gecesi Organizasyonu İzmir Organizasyon

Simge’nin Kına Gecesi Organizasyonu

İzmir Organizasyon’un deneyimli organizasyon sorumlularından, kına organizasyonu ve diğer tüm organizasyonlarınızın mimarlarından Simge Hanım’ın kına gecesi organizasyonu için tüm ekip kolları sıvadık. Hem gelenek ve göreneklerimizin yer aldığı, hem de bekarlığa veda partisi konseptinde kutladığımız kına gecesi organizasyonunda danslar, Hint kınacısı, falcı köşesi, kahveci güzeli, şerbetçi kızlar, gül suyu ve lokum ikramları gibi tüm detaylar düşünüldü.

Simge’nin Kına Gecesi Organizasyonu ve Organizasyon Hazırlıkları

İzmir Bornova Çamdibi’nde gerçekleştirilen, Simge’nin kına gecesi organizasyonu için, tüm ekip saatler öncesinden hazırlığa başladı. Öncelikle Simge’nin hayalinde oluşturduğu ve kendi kafasında tasarladığı kına organizasyonu, tüm ekiple paylaşıldı. Bir organizasyon planı ve etkinlik takvimi yapıldıktan sonra, kına organizasyonunda kullanılacak ekipmanların kontrolü yapıldı. Nedimeler hazırlandı, kına ikramları ve yiyeceklerin siparişi verildi, kostümler titizlikle incelenerek organizasyon gününe hazır edildi.

Organizasyon günü geldiğinde, organizasyon mekanının süslenmesi için ekibimiz hazırlıklara başladı. Öncelikle davetlileri karşılamak için, mekanın girişine, kırmızı halı serildi ve yürüyüş yolu oluşturuldu. Kahveci güzeli köşesi, mekanın en özel yerinde yerini aldı. Kahveler davetlilere pişirilmek üzere hazır edildi. Mekan uçan balonlarla süslendi. En önemli ekipmanlardan biri olan kına gecesi organizasyonunun olmazsa olmazlarından kına tahtı da mekanın baş köşesinde yerini aldı. Rengarenk tüllerle süslenerek Simge için hazır hale getirildi. Kına tahtının hemen önüne kına yakma seremonisi için sehpa ve nedimeler için de minderler konuldu. Kına tahtının etrafı gümüş ve bakır işlemeli ibrik ve dekoratif objelerle dekore edildi.

Davetlilerin oturacağı masalar ve sandalyeler hazırlandıktan sonra, masalara şamdanla ve mumlar yerleştirildi, Hint kınacısı da yerini aldıktan sonra, İzmir Organizasyon ekibi olarak, Simge’nin kına gecesi organizasyonu için geri sayım başlattık.

Simge’nin Kına Gecesi Organizasyonu Bekarlığa Veda Partisi Gibi Kutlandı

Davetliler organizasyon mekanına giriş yapmaya başlarken, yöresel kostümleri ile şerbetçi kızlarımız, misafirlere şerbet ikramı yaptılar. Organizasyon mekanına tıpkı filmlerdeki gibi, bindallı ve kaftan kostümleri ile giriş yapan nedimeler ve gelin, hepimizi şaşırtan bir sürpriz yaptılar davetlilere. Mekana eğlenceli dans figürlerinden oluşan bir dans kareografisiyle girdiler. Davetliler büyük bir sevinçle gelin ve nedimelerin dans gösterisini izlemeye koyuldular.

Nedimeler gelini kına tahtına oturttuktan sonra, kahveci güzelimiz, geleneksel kostümleri ile, davetlilere Türk kahvesi servisi yapmaya başladılar. Türk kahvesini içen misafirlerimizi, falcı hizmeti beklerken, Hint kınacımız da bir taraftan misafirlere Hint dövmeleri yapmaya başladılar. Danslar, müzikler, ikramlar ve farklı aktivitelerle devam eden Simge’nin kına gecesi organizasyonu kına yakma seremonisi ile son buldu.

Bookmark the permalink.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir