Yer Volkanı Gösterisi

Yer Volkanı Gösterisi İzmir Organizasyon

Yer Volkanı Gösterisi

Yer volkanı gösterisi, soğuk ateş sistemi olarak bilinen pyroteknik bir malzemeyle yapılır. Kına organizasyonları gibi etkinliklerde, önemli anların ihtişamını artırmak için kullanılır. Profesyonel kişilerce gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Sürelerine ve yanma şekillerine göre çeşitli yer volkanları vardır.

Yer Volkanı Gösterisi Nedir ve Organizasyonlarda Nasıl Kullanılır?

Yer volkanı, içerisinde barut gibi maddelerin bulunduğu, ateşlendiği anda da görsel bir efekt oluşturan, soğuk ateş olarak bilinen bir pyroteknik hizmettir. Elle ateşlenebildiği gibi, uzaktan kumandalı elektronik bir mekanizma ile de ateşlenebilir. Bizler, organizasyondaki senkronizasyonu tutturmak adına, özel olarak ürettiğimiz bir mekanizma ile yer volkanlarını kullanıyor ve uzaktan kumanda ile elektronik ateşleme sistemini kullanıyoruz.

Yer Volkanı Gösterisi ve Volkan Çeşitleri

Kına organizasyonları, nişan organizasyonları ve düğün organizasyonları gibi organizasyonlarda kullandığımız volkanlar yanma süreleri, şekilleri ve yanma şekilleri bakımından çeşitlere ayrılıyor.

Yanma Sürelerine Göre Volkanlar: Organizasyon türüne, organizasyon mekanına ve organizasyondaki aktivitelere göre, volkanların yanma sürelerini belirleyebiliyorsunuz. Örneğin kına organizasyonunda gelinin nedimelerle birlikte mekana girişi için kullanılan volkanların süresini 20-30 saniye ya da 30 ile 45 saniye arasında belirleyebilirsiniz.

Şekillerine Göre Volkanlar: Silindir ve koni olmak üzere 2 şekilde volkan mevcuttur. Silindir volkanlar silindir şeklindedir. Volkan ateşlendiğinde, soğuk ateş kıvılcımları bir anda en yükseğe çıkar ve yavaş yavaş inmeye başlar. Koni volkanlar koni şeklindeki volkanlardır. Volkan ateşlendiğinde kıvılcım yavaş yavaş en yüksek noktaya çıkar.

Organizasyon Mekanına Göre Kullanılan Volkanlar: İç mekan volkanları ve dış mekan volkanları olmak üzere 2 çeşittir. İç mekan volkanlar kokusuz ve dumansız volkanlardır. Dış mekan volkanları ise dumanlı ve kokuludur.

Ateş Yüksekliğine Göre Volkanlar: Volkanlar ateşlendikten sonra soğuk ateş kıvılcımı belli bir mesafe yüksekliğe çıkar. Bu mesafe yanış sürelerine göre paralellik gösterir. Örneğin 20 saniye yanan volkan 2 metreye, 35 saniye yanan volkan 2,5 metreye kadar yükselir. Organizasyonun türüne ve organizasyon mekanına göre volkanların yanma sürelerini ve çıkış yükseklik mesafesini belirleyebilirsiniz.

Kına Organizasyonlarında Yer Volkanı Gösterisi ve Diğer Pyroteknik Hizmetlerin Kullanımının Önemi

  • Kına organizasyonunda volkan ve diğer pyroteknik hizmetlerin kullanımı, misafirlerinize görsel ve ihtişamlı bir gösteri izleme şansı verir.
  • Volkan ve diğer pyroteknik efektler, önemli anların ve aktivitelerin daha coşkulu sahnelenmesi ve sergilenmesine olanak sağlar.
  • Kına organizasyonlarınızda tercih edeceğiniz profesyonel fotoğraf çekimi ve profesyonel video çekimi için güzel ve ihtişamlı bir fon oluşturur.
  • Organizasyonun daha özenli ve programlı olmasını sağlar.
Bookmark the permalink.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir